Hrajeme si


Hry na rozvoj motoriky
Nechte se inspirovat a uspořádejte jednu z následujících her nebo soutěží

Hra Gioco Coop - Ruce nohy
Príma hra pro celou rodinu či skupinu kamarádů. Procvičuje koordinaci pohybů ruhou a nohou.

Pokusy podle VIDA! Science centra

I tam zareagovali na současnou mimořádnou situaci a přichystali nespočet pokusů a vědeckého vyrábění

Pro zpestření pobytu doma
Máme pro vás hru, která vám zpestří pobyt ve vašem bytu/domě. Úkolem je 1 celý den nešlápnout na zem. Pohybovat se můžete pouze po dvanácti A4 papírech. Tyto papíry si nachystejte předchozí den večer, než půjdete spát. Dobře si promyslete, kam a jak jednotlivé papíry rozmístíte. S jednotlivými papíry lze v průběhu dne hýbat. Do této hry můžete zapojit také zbytek rodiny a soutěžit, kdo vydrží nejdéle.

Hry od naší paní psycholožky
Sada her a aktivit doporučených školní psycholožkou

Kimova hra
Návod na jednoduchou, klasickou hru rozvíjející paměť s různými variantami.

Školka s míčem
Jak si procvičit házení a chytání míče. Vyzkoušejte tuto variantu nebo se jen nechte inspirovat a zeptejte se maminky či babičky, jak to hrávaly ony.

Money, money, money
Co takhle pro změnu zabrousit do finanční gramotnosti? Nabízíme odkaz na návod, jak o penězích mluvit hravou i praktickou formou s dětmi různých věkových skupin

Kreslení
Jak jednoduše nakreslit zvířátka podle ruky? To Vás naučí na tomto videu. 

Žonglování
Žonglování je bezvadná zábava pro děti i dospělé.

Bojovka s příběhem o domácích skřítcích
Potřebujete nápad, jak se doma s dětmi zabavit na dejší dobu a ještě si u toho společně užít spoustu legrace? Zkuste bojovky od Barbory Bečvářové.

Domácí pátračka
Už se Vaše děti doma nudí? Chcete zadat dětem kreativní domácí úkol k procvičení abecedy? Zkuste je na chvilku zabavit domácí pátračkou.

  1. Abeceda – děti hledají po bytě, co začíná na počáteční písmeno a doplňují - slova nebo obrázky (převzato z Facebooku  @ucenimebavi).
  2. Hledání podle zadání – děti dopisují nebo dokreslují výsledek, popř. menší děti vybarví jako splněné políčko (převzato tamtéž).